Księgowość w mikroprzedsiębiorstwach

Księgowość w mikroprzesiębiorstwach

W mikroprzedsiębiorstwach zatrudnianie księgowej jest nieopłacalne, lecz jednocześnie właściciel ma zbyt wiele pracy, by samodzielnie zajmować się księgowaniem faktur. Rozwiązaniem problemu może być współpraca z biurem, które posiada program dla biura rachunkowego i udostępni panel klientowi.   

Kosztowna księgowość?

Prowadzenie księgowości w jednoosobowej firmie może być dużym wyzwaniem dla właściciela, który w każdej wolnej chwili stara się pozyskać nowych klientów. Nawet jeśli początkowo zakłada on, że jego działalność nie będzie generowała zbyt wielu faktur, to z czasem sytuacja może ulec zmianie. Choć księgowość nie należy do obszarów związanych bezpośrednio z rozwojem firmy, to nie możemy jej zaniedbywać, ponieważ w razie kontroli grozi nam grzywna. Co zatem zrobić, by właściwie rozliczać i księgować wszystkie dokumenty, a jednocześnie mieć czas na realizowanie pozostałych obowiązków?

Zatrudnienie własnej księgowej nie wchodzi w grę, ponieważ utrzymanie jej etatu będzie zbyt kosztowne dla mikroprzedsiębiorstwa. Świetną alternatywą może być jednak nawiązanie współpracy z biurem rachunkowym, które za kilkaset złotych miesięcznie przejmie obsługę księgową mikroprzedsiębiorstwa. Wiele takich biur oferuje wygodne rozwiązania w postaci zdalnego dostarczania dokumentów lub udostępnia klientom program dla biura rachunkowego, który umożliwia podgląd wszystkich operacji finansowych związanych z firmą. Istnieje również opcja rozszerzenia uprawnień dla właściciela mikroprzedsiębiorstwa lub pracownika – tak, aby mogli oni samodzielnie wystawiać faktury, drukować paragony fiskalne, zarządzać zamówieniami lub wystawiać rachunki.

Program dla biura rachunkowego – przydatne funkcje

Teraz w cenie obsługi księgowej możemy więc zyskać dostęp do intuicyjnego oprogramowania, dzięki któremu będziemy na bieżąco monitorować wszystkie działania biura rachunkowego. Zaletą korzystania z programu jest także możliwość generowania raportów, które pomogą w porównaniu najbardziej zyskownych i kosztochłonnych obszarów działalności gospodarczej. Istotna jest także funkcja automatycznego tworzenia wysyłania Jednolitego Pliku Kontrolnego bezpośrednio z poziomu oprogramowania, która pozwoli nam zaoszczędzić na zakupie i wdrożeniu dodatkowego programu.

Program dla biura rachunkowego sprzyja zachowaniu transparentności we współpracy mikroprzedsiębiorstwa z firmą prowadzącą jego obsługę księgową. Pozwala też usprawnić pracę obydwu stron oraz uniknąć ewentualnych pomyłek, a przy tym nie generuje żadnych dodatkowych kosztów dla klientów. Warto więc skorzystać z usług biura rachunkowego, które przyznaje klientom dostęp do profesjonalnego programu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *