Mobilny terminal przenośny – płać kartą wszędzie

Płatności bezgotówkowe już od jakiegoś czasu stały się przeważającym rodzajem transakcji wśród konsumentów. Przemawia za nimi nie tylko prostota obsługi, ale również bezpieczeństwo transakcji oraz wiele możliwości dodatkowych. W ostatnim czasie pojawił się też kolejny argument – mobilność.

Czy kartą można płacić wszędzie?

Oczywiście! Karty płatnicze mogą być używane wszędzie tam gdzie sprzedawca wdrożył specjalny terminal pozwalający na obsługę transakcji bezgotówkowych. Najczęściej czytniki kart są nieodłączone związane z zaawansowanymi systemami POS używanymi np. w hipermarketach. Niestety, urządzenia tego typu z reguły są na stałe związane ze stoiskiem i obsługującym go sprzedawcą. Dlatego też, przedsiębiorcy poszukujący wygodnej, mobilnej opcji płatności powinni zainteresować się zakupem terminalu mPOS.

Sprzęt ten pozwala w łatwy sposób na przeniesienie niemal wszystkich funkcjonalności i zalet, jakie wiążą się z rezygnacją z obrotu gotówkowego. Jednocześnie oferują one zwiększoną mobilność, umożliwiając płatności z niemal dowolnego miejsca. Jedynym ograniczeniem są tylko kwestie związane z dostępnością połączenia bezprzewodowego.

Jaki są zalety terminalu bezprzewodowego?

Korzyści wynikające z wdrożenia płatności mobilnych są oczywiste – klienci nie muszą płacić gotówką, a pieniądze trafią bezpośrednio na rachunek bankowy przedsiębiorcy. Docenią to przede wszystkim właściciele firm, którzy z racji specyfiki zawodu, pracują bezpośrednio u klienta. Mogą to być np. hydraulicy czy specjaliści od robót wykończeniowych. Wygodę płatności z wykorzystaniem mPOS docenią również firmy działające w branży gastronomicznej, które oferują dowóz jedzenia do domu klienta.

customer paying with credit card

Oprócz tego, przenośny terminal bezprzewodowy ma jeszcze szereg innych zalet:

  • Ograniczenie „cash handling” – płatności z użyciem karty, wirtualnego portfela lub telefonu nie generują dodatkowych przychodów związanych z koniecznością właściwego zabezpieczenia utargu.
  • Programy lojalnościowe i rabatowe – wykorzystując mobilne oprogramowanie POS , sprzedający może w prosty i efektywny sposób rozliczać akcje marketingowe powiązane z możliwości zbierania punktów Payback oraz naliczania dodatkowych rabatów udzielonych od kwoty zakupu.
  • Bezpieczeństwo transakcji – z racji specyfiki, transakcje bezgotówkowe znakomicie zabezpieczają firmę np. przed możliwością otrzymania od klienta fałszywej gotówki. W przypadku terminali bezprzewodowych, nie ma praktycznie żadnej opcji, żeby otrzymać płatność, na którą składają sfałszowane banknoty.

Przenośne terminale płatnicze to niewątpliwe wielkie udogodnienia dla każdego przedsiębiorcy, który potrzebuje szybko rozliczać płatności od klientów. Co najważniejsze, do akceptacji przelewu wcale nie jest potrzebna zgoda właściciela. Terminal może otrzymać dowolny pracownik – jest on ustawiony w taki sposób, że nie jest możliwe wykonywanie na nim żadnych niepożądanych operacji. Pracownik obsługujący terminal bezprzewodowy może tylko i wyłącznie przyjmować, a następnie potwierdzać płatności wykonywane za pomocą czytnika kart mPOS.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *