Co należy przygotować przed przyjściem kuriera?

co przygotowac przed przyjsciem kuriera

Wizyta kuriera w domu to niby trywialne wydarzenie, jednak wiele osób, zwłaszcza rzadko korzystających z tego typu usług, ma obawy związanych z taką wizytą. Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, należy wcześniej odpowiednio się do tego przygotować. Poniżej przedstawiono kilka cennych wskazówek, które przydadzą się zarówno nadawcy, jak i odbiorcy przesyłki.

Najważniejsze informacje dla nadawcy

Jak w każdej pracy, a zwłaszcza tej kuriera, bardzo istotny jest czas, dlatego rzeczy, które mają być wysłane, należy wcześniej odpowiednio zapakować. Kurier tak naprawdę nie ma obowiązku ani tym bardziej czasu, aby wykonywać tę czynność. Warto zatem zaopatrzyć się w odpowiedni karton wcześniej. Oczywiście w przypadku, gdy nie ma się takiej możliwości, można kupić opakowanie u kuriera, jednak to przedłuża jego wizytę. Ponadto, jeśli zamawia się kuriera w godzinach przedpołudniowych, to wysoce prawdopodobne jest, że zjawi się on jeszcze tego samego dnia. Dlatego też lepiej wcześniej zapakować paczkę, a dopiero później zmawiać kuriera.

W przypadku korzystania z usług brokera kurierskiego koniecznością jest wręczenie kurierowi odpowiednio uzupełnionego listu przewozowego. Ów list należy przykleić do przesyłki. Jeśli jednak odpowiednie przyklejenie go do paczki jest nie możliwe, można wręczyć go kurierowi. On, z pewnością, będzie posiadał przeznaczone do tego celu koperty.

Wskazówki dla odbiorców

Umawiając się z kurierem na konkretną godzinę, należy mieć pewność, że w tym czasie będzie się na pewno w domu. Punktualność bowiem ułatwia sprawne odebranie przesyłki. Ponadto, jeżeli jest to przesyłka za pobraniem, trzeba przygotować gotówkę. Najlepiej mieć dokładną kwotę, bo kurier nie zawsze będzie mógł wydać resztę. Niekiedy też przesyłki wymagają wylegitymowania się dowodem osobistym, dlatego należy mieć pod ręką wymagany dokument. Zazwyczaj jednak o takiej ewentualność wcześniej informuje dostawca bądź kurier. Kiedy już otrzymamy przesyłkę, należy się jej bardzo uważnie przyjrzeć, ponieważ duże uszkodzenia np. dziury w kartonie widoczne są na tzw. pierwszy rzut oka.

Zawsze można skorzystać z tańszych rozwiązań! Przesyłka nie musi być dostarczona przez kuriera do domu, gdyż równie dobrze odebrać ją można w specjalnych punktach, czyli paczkomatach, kioskach ruchu, poczcie. Wymaga to nieco fatygi od odbiorcy, lecz koszty takiej usługi są niższe i nie trzeba oczekiwać na przesyłkę w domu – można ją wybrać w odpowiedniej dla odbiorcy chwili.

E przesyłka jak to działa?

Obecnie coraz więcej osób korzysta z wysyłki i odbioru przesyłki w specjalnych punktach, które ochoczo tworzone są przez firmy przesyłkowe. Wszystko po to, aby w jak największym stopniu zadowolić klientów. Ciekawą opcją jest tzw. e-przesyłka, czyli nowe rozwiązane oferowane przez porównywarki kurierów. E-przesyłka działa podobnie do innych tego typu usług. Klienci sklepów internetowych o nadejściu przesyłki zostają poinformowani drogą SMS-ową, bądź mailową. Później w odpowiedniej dla siebie chwili mogą odebrać swoją paczkę w jednej z tysiąca placówek pocztowych.

Decydując się na formę wysyłki i sposób odbiory z pewnością należy rozważyć wszystkie dostępne opcje. Pod uwagę przede wszystkim trzeba wziąć czas dostawy, cenę i wygodę. Jeśli nie lubimy zbytnio się fatygować, to najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta kuriera w domu. Z drugiej strony, jeśli zależ nam tanim koszcie wysyłki, najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z opcji podobnej do e-przesyłki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *