Treminal przenośny to wygoda dla przedsiębiorcy

Wymogi nowoczesnego biznesu stawiają przed przedsiębiorcami wyzwania, o jakich jeszcze kilka lat temu niewielu zdawało sobie sprawę. Klienci coraz częściej doceniają takie cechy jak wygodę zakupów, personalizację promocji czy mobilność. Jedną z odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku w tym zakresie są przenośne terminale płatnicze.

Jak przyjmować płatności z terminalem bezprzewodowym?

Nowoczesne czytniki płatności umożliwiają wygodne korzystnie z mobilnych płatności oraz aplikacji. Bardzo długo wdrożenie czytnika kart wiązała się z koniecznością inwestycji w tradycyjny terminal POS, niejako „przywiązany” do miejsca świadczenia usługi. Od pewnego czasu na rynku dostępne są też urządzenia przenośne, tzw. mobilne terminale mPOS. Z reguły wystarczy je połączyć ze smartfonem lub tabletem, a specjalna aplikacja dokona już wszystkich niezbędnych wyliczeń. Jedyne, co musi zrobić klient to wprowadzić kartę do terminala i potwierdzić transakcję wpisując prawidłowy numer PIN.

Dodatkowo, nowoczesne terminale bezprzewodowe oferują również możliwość wysłania potwierdzenia operacji za pomocą SMS-a, wysyłanego bezpośrednio do kupującego. Sprzedający ma też bezpośredni, prosty dostęp do całej historii operacji płatności wykonanych z użyciem terminalu.

Jakie są koszty terminalu przenośnego?

Najczęściej spotykanym wydatkiem związanym z terminalami płatniczymi jest konieczność jego dzierżawy i opłat z nią związanych. W zależności od operatora, może kształtować się już od kilkudziesięciu złotych miesięczny. Ostateczny koszt z tym związany uzależniony jest m.in. od rodzaju połączenia, zainstalowanego oprogramowania.

Oprócz tego, przedsiębiorcy muszą pamiętać też o kosztach połączeń z centrum rozliczeniowym oraz prowizjami płaconymi od każdej transakcji.

Czy warto kupić terminal bezprzewodowy?

Young woman buying a golden diamond necklace and paying with a c

W przeciwieństwie do klasycznych terminali POS, ich mobilne odpowiedniki są dużo tańsze. Dzięki temu, większa liczba przedsiębiorców może pozwolić sobie na jego zakup. Nie ma potrzeby dodatkowej dzierżawy – terminal może stać się własnością przedsiębiorstwa w dowolnym momencie.  Warto także zwrócić uwagę na opcje dodatkowe dostępne dla firm kupujących terminale mPOS. Banki bardzo często oferują atrakcyjne pakiety – wraz z terminalem można jednocześnie założyć dedykowany rachunek bankowy, kartę kredytową czy linię z kredytem odnawialnym.

Niepodważalnym atutem pozostają też kwestie wizerunkowe i logistyczne. Mali przedsiębiorcy, których działalność nie jest bezpośrednio związana z miejscem prowadzenia firmy, mogą dzięki mPOS szybko i sprawne rozliczać płatności od klientów.  Szczególnie istotne jest to np. w branży gastronomicznej, gdzie kupujący otrzymują możliwość zapłaty za dowóz bez konieczności używania gotówki.

Jak wskazują badania przeprowadzane na całym świecie – większość konsumentów woli robić zakupy w firmach, które umożliwiają możliwość zapłaty kartą płatniczą lub kredytową. Co istotne, im wyższa kwota zakupu, tym bardziej skłonni są oni do rezygnacji tradycyjnego, obiegu gotówkowego. Warto skorzystać z takiej szansy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *